71 328 83 85 (całą dobę)

723 03 03 03 (całą dobę)

Jaką urnę wybrać dla kobiety?

Wybór odpowiedniej urny dla kobiety może być trudną i emocjonalną czynnością. Przed podjęciem tak ważnej, ale trudnej decyzji, ważne jest, aby rozważyć rodzaj, styl oraz materiał urny, aby mieć pewność, że będzie ona odpowiednim hołdem dla zmarłej. Spersonalizowana urna pozwala oddać szacunek żegnanej osobie. Wybór jej jest również jedną z ostatnich rzeczy, którą można zrobić dla kogoś, kto był nam bliski. Co powinno wyróżniać urnę dla kobiety?

Jaki rodzaj urny będzie odpowiedni dla kobiety?

Wybierając urnę dla kobiety, dobrze wybrać wariant, który będzie wyglądał delikatnie i elegancko. Dobrym rozwiązaniem są modele wykonane ze szkła. Ich zaletą jest to, że można barwić je na różne kolory, więc można zdecydować się na odcień, który lubiła zmarła. Jeśli ceniła ona klasyczne rozwiązania, należy przemyśleć zakup wariantu wykonanego z drewna. Warto również wybrać urny z kamienia lub jego imitacji. Marmur, piaskowiec i granic to pięknie wyglądające surowce, które podkreślą to, jak wiele znaczyła dla nas zmarła osoba. Sprzedaż urn we Wrocławiu prowadzi Zakład Pogrzebowy „Anubis”.

Wybór właściwej urny dla kobiety

Styl urny jest również ważny przy wyborze odpowiedniego przedmiotu pamięci. Poza materiałem warto zastanowić się nad kształtem urny. Nie za duża, prosta może oddać dobre serce osoby zmarłej, z kolei nieco toporniejsza, mocna — zasady moralne i dążenie do celu, żegnanej. Należy też zastanowić się nad zdobieniem urny. Może być to parę słów, oddających to, jak wiele dla nas znaczyła zmarła, albo cytat, który był jej bliski. Na urnie mogą pojawić się wzory, zarówno związane z wyznawaną religią osoby żegnanej, jak i przywodzące na myśl rzeczy, które ceniła sobie zmarła lub takie, jakimi otaczała się za życia.