71 328 83 85 (całą dobę)

723 03 03 03 (całą dobę)

Kremacje

Zajmujemy się kompleksową obsługą pogrzebów, obejmującą m.in. transport zwłok i kremację, a także przygotowanie uroczystości pogrzebowej. Usługi z tym związane to odpowiedź na zapotrzebowanie Klientów, wynikające z rosnącej popularności kremacji zwłok. Zapewniamy też specjalistyczną pomoc w ustaleniu terminu i miejsca pochówku prochów. Organizujemy zarówno pogrzeby wyznaniowe, jak i świeckie. Pomagamy w załatwieniu wszystkich formalności związanych z kremacją. Działamy na terenie Wrocławia i okolicznych miejscowości.

Kremacja – wymagane dokumenty

Podstawą prawną każdej kremacji są dostarczone dokumenty:

  • kopia aktu zgonu,
  • podpisane zlecenie kremacji przez osobę zlecającą (spokrewnioną lub obcą) oraz oświadczenie, że zmarły przed kremacją został zidentyfikowany i nie posiada rozrusznika serca.

Kremacja zwłok – ważne informacje

Zlecając nam organizację pogrzebu z kremacją zwłok, mogą Państwo liczyć na profesjonalną realizację każdego z etapów. W imieniu rodziny załatwiamy wszelkie formalności pogrzebowe, dbając o to, by mogli oni w spokoju przeżywać ten ciężki okres. Oferujemy szeroki wybór urn, od kamiennych i ceramicznych, po szklane. Reprezentują one różne rodzaje wzornictwa, wśród nich dostępne są zarówno te tradycyjne, jak i o mniej typowych kształtach.

Dostarczenie wymienionych wcześniej dokumentów to nie jedyne formalności do załatwienia przed kremacją. Należy też dopilnować szeregu innych, równie istotnych szczegółów:

  • ciało przed kremacją jest przygotowane tak samo, jak do pogrzebu tradycyjnego oraz umieszczone w trumnie kremacyjnej;
  • zwłoki muszą zostać zidentyfikowane, aby uniknąć pomyłki ,czasami rodziny nie chcą uczestniczyć w/w identyfikacji z różnych powodów ale przeważnie jest to strach w związku z czym na nas spoczywa obowiązek przekonania w sposób bardzo delikatny najbliższych do dokonania zidentyfikowania ciała zmarłego, w celu uniknięcia jakichkolwiek wątpliwości;
  • na życzenie rodziny, przed kremacją organizowane są tzw. pożegnania czyli organizowany jest czas i miejsce wg potrzeb rodziny na spędzenie ostatnich chwil przy zmarłym, zanim zostanie skremowany Jeżeli rodzina zmarłego decyduje się na taką formę, identyfikacja nie jest konieczna;
  • kremacja odbywa się w drewnianej, nielakierowanej i pozbawionej metalowych okuć trumnie lub specjalnej, przystosowanej do kremacji, tekturowej trumny model EKO-2009
  • prochy po kremacji umieszczane się w urnie wcześniej wybranej przez rodzinę
  • zmarły, który posiada wszczepiony rozrusznik serca poddany jest zabiegowi jego usunięcia

Kremacje realizujemy od poniedziałku do piątku. Podstawą wykonania usługi jest protokół przyjęcia ciała. Podobny dokument powinien zostać sporządzony po przeprowadzonym już spopieleniu i wydaniu urny z prochami.