71 328 83 85 (całą dobę)

723 03 03 03 (całą dobę)

Usługi pogrzebowe

Zakład pogrzebowy „Anubis” świadczy usługi pogrzebowe w szerokim zakresie. Zajmujemy się sprzedażą trumien i urn. W swojej ofercie posiadamy szeroki asortyment akcesoriów pogrzebowych, w tym krzyży, tabliczek na krzyże i tabliczek na urny.

Oferta, skierowana do naszych Klientów, obejmuje również dewocjonalia: modlitewniki, różańce, relikwiarze. Zapewniamy również duży wybór odzieży dla Państwa Bliskich – od bielizny i obuwia po damskie stroje i męskie garnitury we wszystkich rozmiarach dostępnych na rynku.

Organizacja pogrzebów wyznaniowych i świeckich

Posiadamy duże doświadczenie w zakresie organizacji pochówku. Uroczystości pogrzebowe planujemy w porozumieniu z cmentarzami wyznaniowymi, jak i komunalnymi. Kremacje i pogrzeby Zmarłych obrządku katolickiego przebiegają zgodnie z najnowszymi regułami Prawa Kanonicznego.

Na Państwa życzenie zajmiemy się też organizacją ceremonii o charakterze świeckim, bezwyznaniowym. Uroczystości przewodniczy Mistrz Ceremonii Pogrzebowej, które będzie wraz z Państwem towarzyszył w Ostatniej Drodze Zmarłego oraz – w porozumieniu z Państwem i na podstawie dostarczonych materiałów – ułoży mową pogrzebową, wspominającą dokonania Drogiego Zmarłego i czczącą Jego pamięć.

Zapewniamy pomoc nie tylko przy organizacji uroczystości pogrzebowych, lecz także przy dopełnieniu formalności pogrzebowych np. rozliczeniu zasiłku pogrzebowego, wyrobieniu aktów zgonu, wyciąganiu aktów urodzenia, małżeństwa w celu potwierdzenia tożsamości (RODO). Wsłuchujemy się uważnie w życzenia naszych Klientów, jesteśmy gotowi spełnić wszystkie Państwa prośby, o ile nie naruszają one przepisów prawa obowiązujących w Polsce.

Ceremonia pogrzebowa

Zapewniamy kompleksową obsługę pogrzebu i organizację pochówku. Świadczymy pełen zakres usług związanych z organizacją ceremonii pogrzebowej.
Przygotowanie godnego pochówku rozpoczyna się od odbioru przez nas zwłok ze wskazanego miejsca. Nieważne czy jest to dom, szpital czy jakiś inny obiekt w kraju lub za granicą. Posiadamy nowoczesne autokarawany, którymi przewozimy zwłoki.

Kolejnym krokiem jest załatwienie kwestii formalnych, zawsze w tym pomagamy. Dzięki temu w choć niewielkim stopniu chcemy odciążyć Państwa, byście nie musieli zaprzątać sobie tym głowy w trudnych chwilach. Pomagamy w kompletacji wszystkich dokumentów potrzebnych do organizacji pogrzebu.

Doradzamy również w organizacji samej ceremonii. Pomagamy w doborze najodpowiedniejszej formy pogrzebu (pogrzeb tradycyjny lub kremacja zwłok), a przy tym w wyborze trumny lub urny. Co ważne, zajmujemy się również pomocą w doborze bardziej szczegółowych elementów pogrzebu, takich jak wiązanki pogrzebowe czy odpowiedni utwór muzyczny, który w najbardziej odpowiedni sposób pożegna zmarłego podczas ceremonii.

Jak zorganizować pogrzeb świecki?

Coraz częściej do naszego Zakładu Pogrzebowego Anubis zgłaszają się klienci chcący zorganizować pogrzeb świecki. Tego typu ceremonia nie odbywa się w kaplicy pożegnalnej, a w specjalnie przygotowanej do tego sali, gdzie zbierają się najbliżsi zmarłego. Wygłaszana jest mowa o zmarłym, która oddaje mu hołd, a przy tym podsumowuje jego życie, z uwzględnieniem najważniejszych osiągnięć. W mowie przypominane są radosne chwile z udziałem zmarłego, które uczestnicy ceremonii pogrzebowej powinni na zawsze zachować w swojej pamięci. Podczas trwania pogrzebu istnieje możliwość odtworzenia przygotowanej na tę uroczystość oprawy muzycznej lub gry na żywym instrumencie. Po tej części uroczystości trumna odprowadzana jest do grobu.

Istnieje także inny sposób przeprowadzenia ceremonii świeckiej, bez wynajmowania sali. W tej sytuacji bliscy zmarłego spotykają się bezpośrednio przed bramą cmentarza. Po odprowadzeniu trumny do grobu wygłaszana jest mowa pożegnalna. W tym przypadku również istnieje możliwość zorganizowania oprawy muzycznej wraz z wynajęciem zespołu, grającego muzykę na żywo. W przypadku skorzystania z tego rodzaju przebiegu ceremonii eliminujemy koszty związane z wynajmem sali.

Bez względu na typ ceremonii, na który się Państwo zdecydują, cały pogrzeb przebiega według scenariusza ustalonego wcześniej z rodziną zmarłego. Prowadzi go Mistrz Ceremonii, z którym rodzina kontaktuje się wcześniej w celu doprecyzowania wszystkich szczegółów.

Zakres usług w naszej firmie:

Całość usługi pogrzebowej odbywa się bezgotówkowo w każdym przypadku.

 • Pośrednictwo w wyrobieniu kart statystycznej zgonu.
 • Pośrednictwo w załatwianiu aktu zgonu.
 • Rezerwacja terminu pogrzebu na cmentarzu (po wcześniejszym uzgodnieniu z Rodziną)
 • Uiszczanie opłat w imieniu Rodziny – cmentarze komunalne, parafialne
 • Przygotowanie zmarłego do pogrzebu.
 • Pożegnanie zmarłego przed kremacją.
 • Kremacje
 • Odbiór wieńców z kwiaciarni
 • Klepsydry i nekrologi
 • Kompleksowe usługi grabarskie i kamieniarskie
 • Demontaż pomników, płyt przed pogrzebem i montaż po ceremonii pogrzebowej.
 • Pogrzeby

Rozliczenie zasiłku pogrzebowego

 • Załatwianie formalności w imieniu Rodziny w celu wypłaty zasiłku pogrzebowego
 • ZUS
 • KRUS
 • MON
 • MSWiA
 • SW itd.

Nasza firma współpracuje z Polską Kancelarią Pomocy Poszkodowanym (pozyskiwanie dopłat do pogrzebów, odszkodowania itp.)

Firma organizuje pogrzeby w formie bezgotówkowej, staramy się dopasować do Państwa możliwości finansowych i potrzeb.

świeca