71 328 83 85 (całą dobę)

723 03 03 03 (całą dobę)

Przygotowanie zmarłego do pochówku

Jedną z końcowych czynności przygotowywania ciała do pochówku jest odpowiednie dobranie ubioru dla zmarłego. Ważne, by zwrócić uwagę na stroje, dzięki którym możemy zamaskować niedoskonałości oraz zmiany zachodzące na ciele będące wynikiem ciężkiej choroby, śmierci. Do dyspozycji mamy wiele akcesoriów funeralnych, jak np. chusty, rękawiczki.

Zmarłemu należy się odpowiedni szacunek, zwłaszcza w dniu pogrzebu. Dlatego też powinniśmy dołożyć wszelkich starań, by ubiór był schludny, odświętny i gustowny.

Należy pamiętać, iż przygotowując ciało do pochówku powinniśmy uwzględnić cechy charakteru zmarłego, jego upodobania. Strój powinien być bowiem odzwierciedleniem charakteru zmarłej osoby. Ważne, by był spójny z wizerunkiem i osobowością osoby przygotowywanej do ostatniego pożegnania.

Uszanowanie woli zmarłego odnośnie ubioru

Zdarza się, iż osoby starsze są przygotowane na ten moment. Jeżeli zatem wiedzą, w jakim ubiorze chcą zostać pochowane, powinniśmy uszanować ich decyzję. Jeżeli natomiast śmierć przychodzi nagle, a osoba zmarła nie była na nią przygotowana, możemy skorzystać z możliwości zakupienia specjalnej odzieży pogrzebowej. W takich przypadkach warto skorzystać z usług zakładu pogrzebowego, którego pracownicy pomogą w dobrze stosownych ubrań w odpowiednim rozmiarze.

Ubiór zmarłej

Kobiety powinny być ubrane w rajstopy, stonowaną sukienkę, garsonkę lub spódnicę i elegancką bluzkę. Pamiętajmy, by kolory były ciemne, a cały ubiór tworzył spójną całość.

Ubiór zmarłego

Stosownym ubiorem dla zmarłego mężczyzny jest elegancki garnitur wraz z dodatkami w postaci spinek, muchy bądź krawatu.

świeca