71 328 83 85 (całą dobę)

723 03 03 03 (całą dobę)

Demontaż pomników przed pogrzebem

Jedną ze świadczonych przez nas usług jest demontaż pomników nagrobnych. Jest to konieczne w pewnych sytuacjach, a ze względu na poziom trudności tego zadania, należy powierzyć je profesjonalistom mającym doświadczenie w tej kwestii. Zdemontowanie nagrobka konieczne jest zazwyczaj wtedy, gdy odbyć ma się pochówek dodatkowej osoby do grobowca, w którym ma spoczywać kilkoro zmarłych. Zwykle są to nagrobki małżeńskie czy rodzinne. Niektóre osoby postanawiają postawić sobie grób jeszcze za życia. W takiej sytuacji, po śmierci tej osoby, demontaż pomnika również jest niezbędny. W obu przypadkach pomnik zostaje złożony ponownie, zaraz po ceremonii pogrzebowej. Konieczność demontażu dotyczy również pochówków po kremacji zwłok, jeśli rodzina zdecyduje się na złożenie urny w nagrobku ziemnym czy murowanym.

Jak wygląda demontaż nagrobka?

Demontaż nagrobka jest czynnością skomplikowaną, dlatego też należy ją wykonywać tylko wtedy, gdy nie ma innego wyjścia. Jeśli w Państwa życiu zajdzie taka potrzeba, możecie zlecić to naszemu Zakładowi Pogrzebowemu we Wrocławiu. Zrobimy to z zachowaniem wszelkich procedur oraz zasad bezpieczeństwa. Dbamy szczególnie o to, by żaden z elementów nagrobka nie został uszkodzony, a pomnik po jego ponownym zamontowaniu był solidnie zamocowany i wyglądał dokładnie tak, jak wcześniej.

By demontaż pomnika przebiegł prawidłowo, wykonujący go pracownicy domu pogrzebowego muszą posiadać odpowiednie umiejętności, wprawę i doświadczenie. W innym wypadku może dojść do uszkodzenia płyty lub pomnika, co podnosi koszty takiej operacji. Wszystkie te kompetencje posiadają pracownicy domu Anubis. W czasie ponownego montażu nagrobka wykorzystywana jest zaprawa o dużej sile wiązania, więc nasi klienci mogą mieć pewność, że zostanie on zamocowany stabilnie i solidnie, co pozwoli uniknąć zniszczenia pomnika. Nawet jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, demontaż nagrobka może podnieść całościowe koszty pogrzebu.