71 328 83 85 (całą dobę)

723 03 03 03 (całą dobę)

Dom pogrzebowy – czym się zajmuje?

Śmierć członka rodziny to wyjątkowo traumatyczne przeżycie. Jego bliskim nierzadko ciężko dojść do ładu z wszechogarniającym poczuciem straty. W tych trudnych chwilach ciężko pamiętać zarówno o organizacji pogrzebu, jak i godnym pożegnaniu zmarłego. Na szczęście z pomocą przychodzą domy pogrzebowe. Jakie dokładnie sprawy można im powierzyć? Zapraszamy uważnej do lektury naszego bloga.

Niemal natychmiastowe wsparcie

Chyba każdy o tym wie, ale nie zaszkodzi jeszcze raz powtórzyć – zakłady pogrzebowe to firmy pracujące 24 godziny na dobę. Co za tym idzie, możemy liczyć na ich wsparcie o każdej porze dnia i nocy, nawet na chwilę po śmierci bliskiej nam osoby. Bezpośrednio po tym, jak lekarz orzeknie zgon, należy zadzwonić do domu pogrzebowego. Jego pracownicy przyjadą pod wskazany adres i przetransportują ciało do kostnicy. Obecnie coraz większa firn ilość w swojej ofercie posiada nie tylko klasyczne pochówki, ale i kremacje. Najbliższa rodzina musi podjąć decyzję, dotyczącą formy pogrzebu. Większość domów pogrzebowych oferuje również możliwość kupna ubrań pogrzebowych. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie są w stanie znaleźć w garderobie zmarłego odpowiedniego stroju. W siedzibie firmy możliwe jest również wybranie trumny lub urny. To właśnie pracownicy domu pogrzebowego przygotowują zmarłego do jego ostatniej podróży wykonując pośmiertny makijaż lub – w razie zaistnienia takiej potrzeby – rekonstrukcje ciała. Można ich również poprosić o przygotowanie projektu klepsydr oraz ich rozwieszenie. Dom pogrzebowy pomaga także przetransportować trumnę na cmentarz oraz załatwić wszelkie formalności, zarówno w ZUS, USC, jak i na cmentarzach.

Usługi dodatkowe

Warto wiedzieć, że domy pogrzebowe świadczą również szereg usług dodatkowych, takich jak np. pogłębianie grobów rodzinnych lub ekshumacja zwłok. Dobry i profesjonalny dom pogrzebowy to również taki, który nie utożsamia się z żadną religią i pozwala korzystać ze swoich usług klientom różnych wyznań.