71 328 83 85 (całą dobę)

723 03 03 03 (całą dobę)

Kompleksowa obsługa pogrzebu. Co obejmuje?

Śmierć bliskiej osoby jest wielką traumą, z którą musimy się uporać. Tymczasem czeka nas do załatwienia mnóstwo formalności oraz konieczność zorganizowania pogrzebu. Dlatego, aby zaoszczędzić sobie dodatkowego stresu, zwróćmy się do zakładu pogrzebowego, oferującego kompleksową obsługę pogrzebu. Obejmuje ona pomoc we wszelkich czynnościach urzędowych, organizację pogrzebu oraz zapewnienie odpowiedniej oprawy.

Z naszego wpisu dowiesz się, jak przebiega cały proces.

Wyznanie

Kompleksowa obsługa pogrzebu obejmuje pochówek nie tylko w obrządku katolickim, lecz również w innych wyznaniach. Coraz bardziej popularne stają się także obecnie pochówki świeckie z udziałem mistrza ceremonii, ze względu na rosnącą laicyzację społeczeństwa.

Pogrzeb a kremacja

Sprawdźmy, czy wybrany przez nas zakład pogrzebowy oferuje zarówno tradycyjny pogrzeb, jak i kremację, która dla wielu rodzin zmarłego jest bardziej pożądaną alternatywą. Często zdarza się, że wolę kremacji wyraża nasz bliski w pozostawionym testamencie.

Proces kremacji może przebiegać z udziałem lub bez udziału bliskich zmarłego. Ciało przed spopieleniem zostaje wystawione w trumnie, na osobne pożegnanie.

Ważna będzie także sposobność skorzystania z kaplicy pogrzebowej.

Formalności

Kompleksowa obsługa pogrzebu obejmuje także pomoc w załatwieniu formalności w szpitalach, urzędach, kościołach oraz na cmentarzach. Pracownicy zakładu pogrzebowego  pomogą załatwić nam sprawy związane z ubezpieczycielem czy transportem zwłok. Po otrzymaniu od nas pełnomocnictwa, zakład pogrzebowy przejmie te obowiązki. 

Oprawa

Ważna jest należyta oprawa pogrzebu, która powinna być podniosła i uroczysta. Zapewnienie profesjonalnej obsługi, nastrojowej muzyki oraz oprawy kwiatowej, to niezbędne minimum.

Akcesoria pogrzebowe

Ważne, aby wybrany przez nas zakład pogrzebowy oferował bogaty wybór jak trumien, urn, wieńców, kwiatów czy całunów. W wyborze niezbędna może okazać się pomoc fachowca, ze względu na nasz stan psychiczny oraz przeżywaną żałobę, które sprawiają, że nie jesteśmy w stanie sami dokonać wyboru.