71 328 83 85 (całą dobę)

723 03 03 03 (całą dobę)

Pogrzeby

Żaden człowiek nie jest przygotowany na stratę najbliższych. To zawsze nagła wiadomość, która przychodzi w najmniej oczekiwanym momencie. Niestety każdy z nas prędzej czy później będzie musiał się zmierzyć z tym trudnym zdarzeniem. Po oswojeniu się z tą sytuacją należy zastanowić się, w jaki sposób pożegnać się z bliską osobą.

Współpracując z nami podczas dopełniania formalności związanymi z pogrzebem, mogą liczyć Państwo na wsparcie grupy doświadczonych pracowników, dzięki którym przejście przez ten trudny czas będzie choć trochę lżejsze. Organizujemy pogrzeby dla wszystkich wyznań, we wszystkich obrządkach. Zajmujemy się również kremacją zwłok oraz pogrzebami świeckimi.

Ceremonia pogrzebowa

Zapewniamy kompleksową obsługę pogrzebu i organizację pochówku. Świadczymy pełen zakres usług związanych z organizacją ceremonii pogrzebowej.
Przygotowanie godnego pochówku rozpoczyna się od odbioru przez nas zwłok ze wskazanego miejsca. Nieważne czy jest to dom, szpital czy jakiś inny obiekt w kraju lub za granicą. Posiadamy nowoczesne autokarawany, którymi przewozimy zwłoki.

Kolejnym krokiem jest załatwienie kwestii formalnych, zawsze w tym pomagamy. Dzięki temu w choć niewielkim stopniu chcemy odciążyć Państwa, byście nie musieli zaprzątać sobie tym głowy w trudnych chwilach. Pomagamy w kompletacji wszystkich dokumentów potrzebnych do organizacji pogrzebu.

Doradzamy również w organizacji samej ceremonii. Pomagamy w doborze najodpowiedniejszej formy pogrzebu (pogrzeb tradycyjny lub kremacja zwłok), a przy tym w wyborze trumny lub urny. Co ważne, zajmujemy się również pomocą w doborze bardziej szczegółowych elementów pogrzebu, takich jak wiązanki pogrzebowe czy odpowiedni utwór muzyczny, który w najbardziej odpowiedni sposób pożegna zmarłego podczas ceremonii.

Jak zorganizować pogrzeb świecki?

Coraz częściej do naszego zakładu zgłaszają się klienci chcący zorganizować pogrzeb świecki. Tego typu ceremonia nie odbywa się w kaplicy pożegnalnej, a w specjalnie przygotowanej do tego sali, gdzie zbierają się najbliżsi zmarłego. Wygłaszana jest mowa o zmarłym, która oddaje mu hołd, a przy tym podsumowuje jego życie, z uwzględnieniem najważniejszych osiągnięć. W mowie przypominane są radosne chwile z udziałem zmarłego, które uczestnicy ceremonii pogrzebowej powinni na zawsze zachować w swojej pamięci. Podczas trwania pogrzebu istnieje możliwość odtworzenia przygotowanej na tę uroczystość oprawy muzycznej lub gry na żywym instrumencie. Po tej części uroczystości trumna odprowadzana jest do grobu.

Istnieje także inny sposób przeprowadzenia ceremonii świeckiej, bez wynajmowania sali. W tej sytuacji bliscy zmarłego spotykają się bezpośrednio przed bramą cmentarza. Po odprowadzeniu trumny do grobu wygłaszana jest mowa pożegnalna. W tym przypadku również istnieje możliwość zorganizowania oprawy muzycznej wraz z wynajęciem zespołu, grającego muzykę na żywo. W przypadku skorzystania z tego rodzaju przebiegu ceremonii eliminujemy koszty związane z wynajmem sali.

Bez względu na typ ceremonii, na który się Państwo zdecydują, cały pogrzeb przebiega według scenariusza ustalonego wcześniej z rodziną zmarłego. Prowadzi go Mistrz Ceremonii, z którym rodzina kontaktuje się wcześniej w celu doprecyzowania wszystkich szczegółów.