71 328 83 85 (całą dobę)

723 03 03 03 (całą dobę)

Jak zaplanować własny pogrzeb?

Wiele osób pragnie zaplanować swój pogrzeb już za życia, aby odciążyć w ten sposób bliskich. Obecnie mamy możliwość ustalenia nawet najdrobniejszych szczegółów.

Jak zaplanować własny pogrzeb?

Wiele osób myśli o swoim odejściu dużo wcześniej, często chcąc zdjąć z barków rodziny i bliskich formalności związane z pogrzebem. Obecnie, w związku z rozwojem rynku usług funeralnych, planując swój pogrzeb nie skupiamy się jedynie na wykupieniu miejsca na cmentarzu i opcjonalnym postawieniu pomnika. Każdy, kto chce zabezpieczyć się na wypadek śmierci, może doprecyzować za życia niemal wszystkie kwestie dotyczące pochówku.

Najważniejszą decyzją jaką należy podjąć wydaje się wybór formy pochówku – czy ma się on odbyć w formie tradycyjnej czy wybierzemy usługę kremacji. Jeśli decydujemy się na tę drugą opcję wybieramy zarazem miejsce złożenia naszych prochów.

Ściśle związaną z powyższymi wyborami kwestią jest również wybór domu pogrzebowego. Istnieje wiele firm tego typu, często świadczących różnorodnych wachlarz usług w różnych cenach. Współpraca z fachowcami da nam pewność, że wszelkie nasze sugestie zostaną wzięte pod uwagę, a rodzina zostanie maksymalnie wyręczona w kwestii formalności.

Warto również zatroszczyć się o środki na pogrzeb, ponieważ jeśli nie zdecydujemy się na absolutne minimum wydatków, zasiłek pogrzebowy może nie wystarczyć na pokrycie ich wszystkich. Jednym z często wybieranych rozwiązań są ubezpieczenia na życie gwarantujące pokrycie kosztów pogrzebu, a często dające również możliwość wyboru rodzaju trumny czy miejsca spoczynku i dokonujące na miejscu odpowiednich wyliczeń. Warto poświęcić nieco czasu i porównać oferty, które najczęściej dostępne są nie tylko stacjonarnie, ale również przez Internet.