71 328 83 85 (całą dobę)

723 03 03 03 (całą dobę)

Jak wybrać odpowiedni zakład pogrzebowy?

Śmierć bliskiej osoby to bardzo wstrząsające wydarzenie. Towarzyszą mu wielkie emocje, smutek i żal. Niestety w tych trudnych chwilach to właśnie na barkach najbliższej rodziny spoczywa obowiązek zgromadzenia niezbędnych dokumentów, podjęcie decyzji co do pochówku i w końcu organizacja pogrzebu. Na szczęście obecnie coraz więcej firm specjalizujących się w organizacji pogrzebów zapewnia bardzo rozległy zakres usług, odciążając tym samym bliskich, którzy mogą skupić się na wspominaniu i pożegnaniu zmarłego.

Wybór odpowiedniego zakładu pogrzebowego

Znalezienie solidnego i zaufanego zakładu pogrzebowego niekiedy nie jest zadaniem prostym, ale gdy już na taką firmę trafimy, możemy być pewni, że wszystko będzie przygotowane zgodnie z potrzebami oraz obowiązującą tradycją. W pierwszej kolejności warto szukać zakładów zlokalizowanych w najbliższej okolicy. W tym przypadku wystarczy skorzystać z internetu, gdzie większość firm posiada swoje strony internetowe lub też publikuje swoje oferty na odpowiednich serwisach. Warto również zapytać o opinię innych członków rodziny, przyjaciół lub sąsiadów, którzy przeżyli już śmierć bliskiego i byli zobligowani do przygotowania mu pogrzebu.

Jeśli śmierć nastąpiła z dala od miejsca zamieszkania, trzeba sprawdzić, który zakład pogrzebowy oferuje usługi z zakresu transportu zwłok. W niektórych przypadkach ciało należy sprowadzić z zagranicy. Wówczas trzeba zwrócić uwagę na firmy, które zapewniają usługi międzynarodowego transportu zwłok.

Oczywiście niemałe znaczenie ma cena usług świadczonych zakłady pogrzebowe. Zwykle koszty są zbliżone, ale zawsze warto porównać, co znajduje się w cenie organizacji pogrzebu. Warto wybrać taki zakład, który w rozsądnej cenie oferuje kompleksowe usługi pogrzebowe, ponieważ będziemy wówczas odciążeni od większości obowiązków.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto spotkać się z pracownikiem zakładu pogrzebowego. Jest to szczególnie ważne w przypadkach, gdy mamy jakiekolwiek wątpliwości. Pamiętajmy, że w firmach pogrzebowych pracują specjaliści, którzy mają doświadczenie i wiedzę związaną z fachową organizacją pogrzebów.