71 328 83 85 (całą dobę)

723 03 03 03 (całą dobę)

Wybieramy urnę

Kremacja zwłok cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Nie wykluczone, że za kilka lat, z powodu braku miejsc na cmentarzach, może się ona okazać obowiązkowa. Wypełnione prochami urny są o wiele mniejsze od tradycyjnych trumien, a cały proces kremacji jest tańszy od klasycznego grzebania w ziemi. Argumenty te przemawiają do rodzin, które z niewielkiego zasiłku pogrzebowego, sfinansować muszą całą ceremonię pochówku. Oczywiście, wraz ze wzrostem popularności kremacji, rośnie również ilość sprzedawanych urn. Podpowiadamy, czym kierować się podczas ich poszukiwań.

Główne rodzaje urn

Bardzo trudno sklasyfikować urny według konkretnych rodzajów, ponieważ ich producenci, każdego roku prezentują szereg nowych pomysłów. Oczywiście najtańsze – i co za tym idzie – najbardziej popularne są urny stalowe. Ich przeciętna cena waha się w granicach 200-300 zł. Droższe – ale nie dużo – są urny mosiężne. Do ich cech charakterystycznych zaliczyć należy dużą odporność na wilgoć. Ponadto, mosiężną urnę można dowolnie zdobić lub grawerować. Bliscy mogą zakupić urnę złotą lub pozłacaną. Jednak –  jak łatwo się domyślić – takie rozwiązania nie należą do najtańszych. Producenci oddają również do dyspozycji klientów urny kamienne, które swoim wyglądem przypominają te, które znamy z muzeów. Dużą popularnością cieszą się także urny drewniane, ponieważ przybierać one mogą różne – nawet mało klasyczne – formy. Zdecydowana większość dostępnych na rynku urn jest czarna lub złota i dodatkowo ozdobiona krzyżami.

Urny na zamówienie

Praktycznie każdy dom pogrzebowy może wykonać urnę na zamówienie. Klienci mogą nie tylko wybierać wśród powszechnie dostępnych urn, ale również zamówić zupełnie nowy produkt, który odpowiadać będzie w stu procentach ich indywidualnym gustom i oczekiwaniom. Warto jednak pamiętać, że urna powinna pasować do osoby, której prochy zostaną w niej umieszczone. Powinniśmy więc uszanować jej gust. Odpowiednio dobrana urna, to taka, która jest przede wszystkim elegancka i dostojna.