Transport zmarłych – Wrocław
Nasz zakres usług obejmuje transport zmarłych na miejsce pochówku. Oferujemy przewóz zwłok we Wrocławiu oraz z dowolnego miejsca na terenie Polski. W tym celu wykorzystujemy karawany pogrzebowe – specjalistyczne pojazdy powszechnie stosowane w branży funeralnej. Wszystkie nasze auta przechodzą regularny i rzetelny przegląd serwisowy oraz posiadają stosowne certyfikaty.
Transport żałobników na miejsce pochówku
Nasz zakład pogrzebowy we Wrocławiu posiada flotę samochodową przystosowaną do przewozu osób, które chcą wziąć udział w uroczystości pogrzebowej. Dysponujemy klimatyzowanymi samochodami typu VAN, które mieszczą do 6 pasażerów. W razie konieczności wynajmiemy większe busy lub autokary. Posiadamy też flotę przystosowaną do konduktów pogrzebowych.
Międzynarodowy transport zwłok
Oferta naszego zakładu pogrzebowego obejmuje także międzynarodowy transport zwłok. Mamy doświadczenie w organizacji przewozu zmarłych z zagranicy, w tym m.in. z Anglii, Niemiec, Hiszpanii i Ukrainy. W zakresie naszej działalności mieści się załatwianie wszelkiego rodzaju pozwoleń sanepidu oraz jednostek samorządu terytorialnego, które są wymagane przy transporcie Zmarłego. Podejmujemy się każdego zlecenia bez względu na problemy z nim związane, mając zawsze na uwadze obowiązujące przepisy prawne.
Kompleksowa obsługa pogrzebu obejmuje nie tylko transport zmarłych na terenie Polski oraz międzynarodowy przewóz zwłok, ale również kremacje i ekshumacje na terenie kraju i poza nim. Organizujemy uroczystości pogrzebowe dla najbliższych przyjaciół oraz rodziny. Zajmujemy się również sprzedażą trumien, urn i innych niezbędnych akcesoriów funeralnych. Wszystkie nasze działania realizujemy w zgodzie z obowiązującym prawem oraz zwyczajami.
Przepisy dotyczące sprowadzenia zwłok z zagranicy
Przepisy dotyczące międzynarodowego transportu zwłok znajdują się w ustawie z dnia 31 stycznia 1959 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych. W celu sprowadzenia zwłok lub szczątków z zagranicy należy uzyskać:
- pozwolenie starosty właściwego ze względu na miejsce, w którym ma być pochowany Zmarły. Przed wydaniem decyzji starosta konsultuje się z właściwym państwowym powiatowym inspektorem sanitarnym, który wydaje swoją opinię;
- zaświadczenie polskiego konsula pełniącego swoją funkcję na terenie kraju, w którym zmarła bliska osoba, że zwłoki lub szczątki mogą być przewiezione na terytorium Polski. Wydawane jest ono po uzyskaniu pozwolenia starosty.
Pozwolenie i zaświadczenie wydawane są nie później niż w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku.
W przypadku zgonu wskutek choroby wymienionej w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 6 grudnia 2001 r. w sprawie wykazu chorób zakaźnych, w przypadku których stwierdzenie zgonu wymaga szczególnego postępowania ze zwłokami osób zmarłych na te choroby, pozwolenie nie jest wydawane przed upływem dwóch lat od dnia zgonu. Choroby znajdujące się obecnie w wykazie to: cholera, dur wysypkowy i inne riketsjozy, dżuma, gorączka powrotna, nagminne porażenie dziecięce, nosacizna, trąd, wąglik, wścieklizna, żółta gorączka i inne wirusowe gorączki krwotoczne.