71 328 83 85 (całą dobę)

723 03 03 03 (całą dobę)

Jakie są rodzaje trumien?

Jedną z najistotniejszych kwestii, o którą należy zadbać po śmierci bliskiego, jest wybór odpowiedniej trumny. Pochówek w trumnie obowiązuje w przypadku tradycyjnego obrządku pogrzebowego.

Sprzedaż trumien znajduje się w ofercie większości domów pogrzebowych. Najlepiej to właśnie tam powinniśmy się udać, gdyż od specjalistów uzyskamy wszystkie niezbędne informacje na temat rodzajów i materiałów, z których wykonane są trumny. Dodatkowo od razu porównamy ceny, dzięki czemu łatwiej będzie nam dobrać model adekwatnie do budżetu pogrzebowego, jakim dysponujemy.

Pod jakim względem najczęściej wybieramy trumny?

Wybór odpowiedniej trumny wbrew pozorom nie jest taki prosty. Są osoby, które decydują się na klasyczne, standardowe rozwiązania. Inni wolą bardziej dekoracyjne modele trumien wykonane z nietypowych gatunków drewna i bogato zdobione. W tym przypadku wszystko zależy od preferencji.

Standardowe trumny wykonane są oczywiście z drewna. Najczęściej jest to lite drewno, zarówno liściaste, jak i iglaste. Pochodzi ono z drzew takich jak m.in. topola, dąb, sosna, świerk. Coraz więcej dystrybutorów i sprzedawców posiada w swojej ofercie trumny z drewna importowanego. Drewniane trumny są dostępne w różnych kształtach oraz kolorach. Różnią się również elementami wykończenia czy dekoracyjnymi. Mogą także odróżniać się od siebie poziomem połysku — matowym, wysokim połyskiem, półmatowym czy lekkim połyskiem.

Oczywiście dostępne są również trumny metalowe, jednak są one znacznie rzadziej wybierane i nie u każdego sprzedawcy możemy je nabyć.

Coraz częściej w ofertach wielu firm pogrzebowych znajdziemy również trumny o nieco bardziej ekskluzywnym charakterze. Są one bogato zdobione, co jest jednak dość kosztownym wydatkiem. Są one również bardzo elegancko wyścielone ekskluzywnymi materiałami.

Można również zdecydować się na trumnę na specjalne zamówienie, ponieważ niejednokrotnie zdarza się, że rodzina chciałaby, aby bliski zmarły został pochowany w specjalnie przygotowanej dla niego trumnie.