71 328 83 85 (całą dobę)

723 03 03 03 (całą dobę)

Kaplica pogrzebowa – miejsce ostatniego pożegnania

Proces ostatniego pożegnania zmarłego nie ogranicza się wyłącznie do ceremonii pogrzebowej. Bliscy muszą mieć zapewniony czas i odpowiednie warunki do tego, aby w godny i pełen szacunku sposób móc oddać cześć osobie, która odeszła. To czas pełen smutku, a jednocześnie refleksji w obliczu śmierci, której niejednokrotnie towarzyszą dramatyczne tragedie rodzinne. Dlatego bardzo ważną rolę w ostatnim pożegnaniu odgrywają kaplice pogrzebowe.

Czuwanie w kaplicy pogrzebowej

Kaplica pogrzebowa to najlepsze miejsce na indywidualne pożegnanie zmarłej osoby. Zanim jeszcze rozpoczną się oficjalne uroczystości pogrzebowe, można tutaj w spokoju i kontemplacji czuwać przy trumnie lub urnie. Dawniej bliscy, znajomi i sąsiedzi czuwali przy zmarłym w jego domu. Obecnie odbywa się to właśnie w kaplicy. Tutaj można się zgromadzić na wspólnej modlitwie lub spokojnej kontemplacji przy trumnie albo urnie. Nadal wiele osób decyduje się na wystawienie ciała w kaplicy, aby móc po raz ostatni spojrzeć na człowieka, który był nam bliski przez całe życie. Każdy przeżywa stratę na swój sposób. I to właśnie w kaplicy, w kameralnej atmosferze można pożegnać zmarłego. Późniejszy pogrzeb jest ceremonią bardzo oficjalną. Gromadzi się na niej wiele osób, towarzyszą jej bardzo duże emocje i ogromny stres. Kaplica pogrzebowa stwarza odpowiednie warunki do tego, aby ostatni raz każdy mógł indywidualnie pożegnać się ze zmarłym.

Kameralna kaplica przy domu pogrzebowym Anubis

Anubis od wielu już lat zajmuje się kompleksową organizacją pogrzebów. W tym trudnych chwilach jesteśmy przy naszych klientach od początku, aż do ceremonii pogrzebowej, a nawet później – pomagając uporać się ze wszelkimi formalnościami. Oprócz tego oddajemy do dyspozycji kameralną kaplicę we Wrocławiu, w której można w spokojnej, intymnej atmosferze pożegnać zmarłą osobę. Czuwanie przy zmarłym przed i po pogrzebie to dla bliskich najlepszy sposób na ukojenie smutku, żalu i rozpaczy po stracie ukochanej osoby. To najlepsze miejsce, aby każdy indywidualnie mógł pożegnać się ze zmarłym, bez względu na to, czy zwłoki przechowywane są w trumnie, czy też urnie.